Соціальний педагог Гребенюк Юлія Олегівна

Для перегляду рекомендуємо :Е.Асадов "Не бейте детей": https://www.youtube.com/watch?v=S5OeLRyUmho

Р.Биков "Я сюда больше никогда не вернусь":https://www.youtube.com/watch?v=ispasB8I0-4

Ми живемо в світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної кризи, перехідний період якої характеризується зростанням злочинності.

На такому фоні актуальною є проблема насильства в сім' ї.

За даними соціологічного дослідження "Насилля серед дітей та підлітків", встановлено, що витоки жорстокості та насильства частіше за все треба шукати в родині.

Проте дедалі частіше дізнаємося про існування сімей, у яких люди живуть ніби "в зоні військових дій". І страждають від цього слабкі, незахищені. Перш за все - діти.

Дитина - це людина!Вона не потребує, щоб на неї кричали чи застосовували покарання, а навпаки - прагне підтримки і мудрої поради з боку батьків, турботливого ставлення. Проте часто буває, що ми не завжди виявляємо любов до тих, хто є для нас найдорожчими у світі. Адже дитина не може захистити себе від психологічного тиску з боку дорослих і фізичного насилля. Тож нас, дорослих, діти беруть за приклад. Дитина, яка виховується в жорстоких умовах, не поважатиме прав іншої людини. І, навпаки, гарна поведінка наших дітей народжується лише добром. Ненасилля сприяє гармонійному зростанню і всебічному розвитку дитини, аніж жорстоке поводження.Гнів, спрямований на дитину, не матиме користі, а лише принизить та роздратує дитину. Досягаючи показної, короткочасної слухняності, батьки своєю жорстокістю виховують фальш, гальмують нормальний розвиток дитини.Жорстоке поводження з дітьми зазвичай викликає затримку їхнього психічного і соціального розвитку. Надзвичайно важливо не допустити, щоб побої та покарання перетворилися на жахіття для дитини та її батьків, коли дитина перестає розуміти за що її карають, рівень її емоцій знижується, перестає розрізняти хороші та погані вчинки. А ще важливо пам 'ятати, що з будь-якої ситуації завжди можна знайти вихід.Діти не завжди поводяться як лагідні янголята, і виховувати їх - не така вже й легка справа. Проте слід шукати вихід із ситуації, не принижуючи гідності та не ображаючи їх, а тим більше не вдаючись до тілесних покарань.

Шановні батьки, пам'ятайте !!!

Усі люди на землі мають рівні права і свободи!Права дитини закріплені в положеннях Конвенції про права дитини, що проголошена Генеральною асамблеєю ООН у 1989 році.

КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО :

  • на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;
  • на захист здоров'я та медично - санітарне обслуговування;
  • на захист від поганого поводження, нестачі турботи з боку батьків;
  • на захист від жорстоких дій, які принижують її;
  • на захист від сексуальних домагань;
  • на проживання з батьками та на підтримку контакту з ними в разі їх розлучення;
  • на вільне висловлювання поглядів щодо будь-яких питань;
  • на свободу думки, совісті, віросповідання;
  • на особисте життя, на недоторканість житла, таємницю кореспонденції.

/Files/images/ovchnnk_nd/права.jpg

ПІДКАЗКИ ЛЮБЛЯЧИМ БАТЬКАМ

Люби свою дитину.Радій тому, що вона є, приймай її за будь-яких обставин. Не ображай, не принижуй, не підривай її впевненість у собі, не застосовуй несправедливі покарання, налагоджуй з нею довірливі взаємини, дай привід любити себе.

Охороняй свою дитину.Охороняй її від фізичних і душевних травм, навіть тоді, коли доводиться жертвувати власними інтересами і ризикувати власним життям.

Будь гарним прикладом для своєї дитини.Виховуй повагу до традиційних цінностей, живи гідно. Нехай у вашій сім' ї панують чесність, скромність і гармонія. Подружня зрада, заздрість, досягнення тієї чи іншої вигоди за допомогою безпринципних зв 'язків - усе це позначиться на психічному стані вашого сина або доньки.

Грайтеся зі своєю дитиною.Приділяйте дитині стільки часу, скільки потрібно для її розвитку. Розмовляйте з нею, не відволікайтеся, коли вона про щось говорить.

Працюйте зі своєю дитиною.Допомагайте дитині, коли вона намагається взяти участь у якійсь справі. Коли підросте, потроху залучайте до праці.

Дозвольте дитині набути життєвого досвіду, нехай навіть болісного, проте самостійного.Дитина запам 'ятовує лише ті враження, які пережила самостійно, а надмірна опіка й тепличні умови можуть зростити соціального інваліда.

Привчайте дитину бути слухняною.Коригуйте її поведінку так, щоб її вчинки не завдавали шкоди ані їй, ані іншим.

Кiлькiсть переглядiв: 793

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.